ra'd

همین حالا گوشی همراهتون را بردارید.این کد را شماره گیری کنید: #۷۱۷*

“به پرداخت همراه بانک ملی خوش آمدید”

با همین شماره ساده شما وارد سامانه “رعد” بانک ملی شدید.مهم نیست که گوشی همراه شما نوکیا۱۱۰۰ چراغ قوه دار قدیمی باشه یا گوشی چند میلیونی apple!

این سامانه که چند ماهیه توسط بانک ملی راه اندازی شده به شما کمک می کنه از خدمات متنوعی برخوردار بشین بدون اینکه ریالی هزینه بر روی سیمکارت شما اعمال بشه حتی اگر در خارج از کشور از سیمکارت اپراتور داخلی استفاده کنید. کارهایی را که فعلا میشه با این سامانه انجام داد: موجودی حساب، خرید از فروشگاه بدون حضور فیزیکی کارت!،انتقال وجه،اقساط،پرداخت قبض،استفاده از OTP یا همون دستگاه رمزیاب که در سامانه “سبا”ی بانک ملی کاربرد داره و…….

در گام اول شما باید یه رمز چهار رقمی برای استفاده از این سامانه تعریف کنید . در گام دوم که به سامانه وارد شدین با انتخاب قسمت تنظیمات(گزینه۴) و افزودن کارت خودتون ، رسما عضو این سامانه بشید. برای افزودن کارت به این اطلاعات نیاز دارین: شماره کارت،رمز دوم،کدCVV2 و تاریخ انقضای کارت. افرادی که روی کارتشون به جای تاریخ انقضا تاریخ صدور ثبت شده باید تاریخ ۵سال بعد از صدور را وارد کنن.

چند نکته:

شما تا ۴کارت بانک ملی را میتونید در این سامانه ثبت کنید.

در این سامانه بعد از ثبت کارت شما به جای شماره ۱۶ رقمی با اعداد ۱تا۴ شناخته میشه. مثلا وقت مانده گیری به جای شماره ۱۶رقمی میزنید :کارت شماره ۱

برای انتقال وجه به شخص دیگه حتما باید طرف مقابل شما هم عضو این سامانه باشه. چون در زمان انتقال وجه شما نیازی به داشتن شماره کارت طرف مقابل ندارین و فقط داشتن شماره همراه مقصد برای این کار کافیه.

برای خرید بدون کارت هم فقط باید شماره پایانه اون فروشگاه وارد بشه که توسط فروشنده از بانک ملی دریافت شده.

توضیحات کامل همراه با فایل راهنما را هم از این لینک در سایت بانک ملی ایران دریافت کنید.

و در آخر اینکه  این سامانه هنوز در اول راهه و در آینده ای نزدیک بار بسیاری از عملیاتهای بانکی را به عهده می گیره.